Miss America Pageant Kurtarılabilir mi?

Onların isimleri ve bir bütün olarak, bir dizi payetle kaplanmış büyükbaş hayvan çağında kadınları sıraya koyan tüm öncülleri sayesinde, güzellik yarışmacısının tarihsel olarak çabaların en feministleri olmadığını söylemek doğru olur. Ancak bugün, katlanmış olan Miss America, Good Morning America’da, yarışmacıları artık görünüşlerine göre yargılayamayacağını açıklayarak, yarışmalarla “canlı interaktif oturum” lehine mayo müsabakasını boşa çıkaracaklarını ve bunu değiştireceklerini söyledi. akşam kıyafeti, yarışmacıların giyecekleri bir alan olarak kendilerini güvende hissetmelerini sağlar.

Fox News başkanı Roger Ailes’e cinsel taciz davası açan ve şu anda Miss America Organizasyonunun Yönetim Kurulu başkanı olan eski bir Fox News çapası olan Gretchen Carlson, “Artık bir pageant değiliz” dedi. Amerika’nın kendisi, GMA’da söyledi. “Biz bir yarışma.”

moda bul

Belli ki, burası #MeToo’nun Miss America ile buluştuğu yer. “Programınızın bir parçası olmayı çok isterdik ama yüksek topuklu ayakkabılarla ve bir mayoyla dışarıda olmak istemiyoruz” diyen çok sayıda genç kadından haber aldık. Artık bunu yapmak zorunda değilsin, ”dedi Carlson. “Kim yetkilendirilmek istemiyor, liderlik becerilerini öğrenmek ve kolej için ödeme yapmak istemiyor ve dünyayı sizin ruhunuzun içinden bir insan olarak gösterebilmeyi istemiyor?”

Büyükannemin evinde küçük bir kız olarak Miss America’yı izlediğimi ve neredeyse Barbies’imin hayata döndüğüne inanmayı hatırlıyorum. Yarışmacıların elbiselerini neşelendirip, jetonla şekillendiririz ve çok fazla düşünce vermeden yüzlerini de spor için yüz yüze getiririz. Ama o zamandan beri şovu izledim – ve bunu 4 yaşındaki kızıma göstermeyi asla hayal etmem. Yakın zamanda yeniden başlatılanlar da dahil olmak üzere gösterimler, yetkilendirme için nereye döneceğimiz değildir. Peppa Pig’un günlük bir bölümünde daha ilgili yaşam dersleri var.

Bu da bizi şu soruya getiriyor: Güzellik hakkında ne bir yarışması olan bir güzellik yarışması nedir? Miss America’nın Eylül ayında dünyayı gösterme şansı var ve “rekabeti” modernleştirmeye olan bağlılığı, hareket halindeyken açık olacak. Saçları yüksek cüppelere pompalı ince beyaz kadınların normal mahsullerini görecek miyiz yoksa karışımdaki geleneksel pageant boru hattının dışından kim olacak? Kimse söyleyebilecek, “İşte o, Bayan Amerika / İşte o, ABD sağlık sistemini revize etmek isteyen artı bir renk kadın mı?” Diye sorduğunda, Miss America’yı yeniden icat etmeye gelince, sadece şunu söyleyeyim. Onu gördüğümde inanırım.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s